Ve výzvě Challenge naruby mělo několik škol při probíhání opičí dráhy podobné nápady, a tak jsme se rozhodli tyto návrhy sloučit a použít je v poslední EXTRA výzvě 4. ročníku. A co bude vaším úkolem?

opičí dráha na všechny způsoby-status

 

Proběhněte opičí dráhu pro první nebo druhý stupeň. Můžete použít i vaši vlastní dráhu, kterou jste vymysleli pro výzvu Fantazie v praxi. Ale nebude to tak jednoduché! Někteří žáci budou dráhu probíhat pozpátku, jiní poslepu za pomoci spolužáka a zapojí se i zaměstnanci školy!

Jak postupovat?

Pro splnění této výzvy je potřeba poslat 3 videa (nebo jedno společné), kde budou zachyceni nejméně 3 žáci probíhající dráhu pozpátku, jiní 3 žáci probíhající dráhu poslepu a 3 zaměstnanci školy probíhající dráhu.

Žáci probíhající dráhu pozpátku musí provést všechny úkony pozpátku, např. kotoul vzad, hod na koš zády, slalom pozpátku. Začínat mohou dle volby v cíli či na startu. Žáci probíhající dráhu poslepu musí mít zavázané oči a běží podle pokynů traséra, který je doprovází. Dráhu musí proběhnout také zaměstnanci školy, přičemž musí mít typické oblečení či pomůcky, aby bylo poznat, o jakou profesi se jedná. Na videu musí být zachyceny alespoň 3 různé profese.

Za každý splněný úkol dostane škola 100 bodů, celkem tedy až 300 bodů! POZOR! Bude-li na videu něco chybět, dostanete maximálně poloviční dávku bodů! Tak pozorně čtěte, ať se zbytečně nepřipravíte o cenné body navíc!

Zasílat videa, stejně jako všechny ostatní příspěvky, můžete do 30.4., kdy celá soutěž končí a přijde na řadu kontrola výsledků.

Za návrhy děkujeme ZŠ a PRŠ Český Brod, Gym. Jaroslava Heyrovského, ZŠ Liberecká, ZŠ Postoloprty a ZŠ Slušovice! Pro lepší představu přidáváme ukázky ze škol s jejich původním zadáním:

Žáci ze ZŠ Postoloprty vyzývají zaměstnance školy, aby proběhli dráhu sportovních dovedností

Studenti z Gym. Jaroslava Heyrovského běží dráhu pozpátku

Žáci ze ZŠ Liberecká běží dráhu poslepu za pomoci spolužáka

Popis a zadání výzvy najdete také v soutěžní aplikaci, ale kdyby bylo potřeba ještě něco dovysvětlit, dejte vědět na info@hejtmanuvpohar.cz.