V březnu a dubnu máte možnost vyzkoušet si speciální Hejtmanskou výzvu EXTRA. Můžete za ni získat 150 bodů a ještě vyhrát poukázky do Decathlonu!

O jaký úkol se jedná?

Klíčovým aspektem pro úspěch v Hejtmanově poháru i v životě je vzájemná spolupráce. Vyberte si proto každý jednoho spolužáka, s nímž se stanete hrdiny po vzoru těch, kteří nasazují své životy pro záchranu ostatních. Představte si, že se musíte třeba prokopat zavalenou jeskyní k uvězněným lidem. Při odhazování kamenů budete potřebovat svoji sílu, rychlost i dobrého parťáka.

Pokud tuto výzvu zdárně zdoláte, můžete na sebe být hrdí, protože úkol vychází ze speciálních přijímacích zkoušek na střední vojenské školy!

Jak postupovat?

Plnění výzvy funguje na principu člunkového běhu. Dvojice žáků se postaví vedle sebe na pomyslnou startovní čáru, přičemž jeden z nich drží volejbalový míč. Před sebou mají rovnou dráhu, na níž jsou vyznačeny mety ve vzdálenosti 3, 5 a 7 metrů pro žáky na prvním stupni a 4, 7 a 10 metrů pro žáky na druhém stupni. Po odstartování žák bez míče běží na první metu. Poté, co doběhne, mu jeho spolužák hodí balon, běžec jej chytí a hodí zpět. Žák na startovní čáře míč chytí a běžec se začne vracet. Pokud kterémukoliv žákovi míč vypadne, musí pro něj doběhnout a vrátit se na své stanoviště, poté mohou pokračovat.

Jakmile se běžec vrátí na startovní čáru, celý proces se opakuje (včetně hodů balonem), ovšem tentokrát běží na druhou metu a po návratu pak na metu třetí. Jakmile dokončí celou sérii, žáci si na startovní čáře míč předají a jejich úlohy se vymění. Po celou dobu přitom běží čas a teprve, až i druhý žák sérii dokončí, visit zaznamená se výsledný čas soutěžící dvojice.

150 bodů získáte, pokud zašlete video, na kterém bude zachycen běh alespoň 3 dvojic (mohou běhat i současně, ale musí být vidět na záběru po celou dobu). Do popisu nezapomeňte uvést třídu a výsledný čas každé dvojice.

Doporučujeme výzvu pojmout jako soutěž o nejrychlejší tým záchranářů ze třídy, ročníku, či školy.

NAVÍC SOUTĚŽ O SPORTOVNÍ POUKÁZKY!!

Prvních 5 škol, které splní obě březnové výzvy EXTRA (Hejtmanská abeceda, Záchranáři), CZ_LOGO+BASELINE (1)získá poukázku do Decathlonu na nákup sportovního vybavení v hodnotě 1000 Kč! Dalších 5 škol získá poukázku v hodnotě 500 Kč! A to už se vyplatí si pospíšit!

O pořadí rozhoduje datum a čas nahrání druhého z obou videí. Do pořadí nebudou započítána videa, která nebudou splňovat celé zadání výzvy.