V březnu a dubnu máte možnost zapojit se do speciální Hejtmanské výzvy EXTRA. Užijete si při ní spoustu zábavy a ještě získáte 150 bodů!

TR_časoběžníci_FB

O jaký úkol se jedná?

Dvanáct žáků stojí v kruhu jako čísla na ciferníku hodin, další dva žáci uvnitř kruhu představují velkou a malou ručičku. Jak „ručičky“ postupně obíhají kruh, provádějí „čísla“ různé cviky podle toho, kolik je zrovna hodin.

 

Jak postupovat?

Pro tuto výzvu vytvoří 12 žáků kruh o průměru cca 12 metrů*, po jehož obvodu se rozestaví tak, aby každý žák reprezentoval číslo na ciferníku hodin. Další 2 žáci stojí uvnitř kruhu – představují velkou a malou ručičku. Na začátku je přesně 12:00, videosxxx.cc tedy celkem 3 žáci na vrcholu hodin stojí vedle sebe (měli by být schopni na sebe navzájem dosáhnout).

Po odstartování velká ručička běhá v kruzích a vždy, když mine číslovku 12, malá ručička se posune driblováním míčem o 1 číslo vpřed, až nakonec bude zase 12:00, jako na začátku. V průběhu každé hodiny (kruhu), kterou velká ručička běží, musejí žáci představující ciferník zvládnout provést tolik různých cviků (dřep, klik, výskok,…), kolikátá hodina bude. Žádný cvik přitom nesmí být stejný, navazují na sebe a je jich čím dál více (1 – 12). Velká ručička obíhá po co největším obvodu uvnitř kruhu, zatímco malá ručička dribluje na místě i za pohybu.

Video Časoběžníků nahrajte do svého soutěžního profilu do 30. dubna, popř. zašlete přes libovolné úložiště, a očekávejte bodovou odměnu.

*V případě nevyhovujícího prostoru utvořte největší možný kruh, popř. ovál.